☰ menu
×Aktuality a články Aktualita a články Činnost 2023 Činnost 2022 Činnost 2021 Činnost 2020 Činnost 2019 V. - XII. Činnost 2019 I. - IV. Činnost 2018 Plán na rok 2024 Ke stažení Ke stažení Ke stažení Přihlášky Přihlášky Přihlášky Naše služby Domácí zdravotní péče Kurzy první pomoci Ošacovací středisko Půjčovna zdravotnických a jiných pomůcek Dárcovství krve JÓGA pro seniory Letní tábory Soutěže Mladých zdravotníků Připravujeme Připravujeme Akce na aktuální měsíc Pomáhejte s námi Pomáhejte s námi Pomáhejte s námi Kontakt Kontakt Kontakt
 

„Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.“

Aktuality a články

Červen 2024: Zdravotnický dozor 

Český červený kříž PísekVe dnech od 7. do 9. 6. 2024, kdy v Písku probíhali písecké slavnosti „Dotkni se Písku“ byl k dispozici zdravotní vůz a zdravotnický dozor.

 

 

 

Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Tým OS ČČK Písek

 

Květen 2024: Den s handikapem pro ZŠ J. K. Tyla 

Český červený kříž PísekPísecká Tylovka se zapojila do charitativní akce Konto Bariéry Run and Help a 31. května uspořádala akci „Sportujeme pro Šimona“. Šestnáctiletý chlapec, bývalý žák Tylovky, si jako malý kluk vážně poranil nohu a letos mu ji lékaři amputovali. Rád by si pořídil protézu, se kterou se chce poprvé pořádně rozběhnout. Pomoci můžete i VY 

Žáci 5. – 8. ročníků absolvovali pochod k chatě Živec, kde pro ně spolužáci z 9. B a C připravili stanoviště s tematikou života s hendikepem, zpestřením byla stanoviště Oblastního spolku Českého červeného kříže Písek a Dobrovolných hasičů města Písek.

Žáci 1.– 4. ročníku si užívali aktivit v rámci Dne dětí, jehož součástí byl i běh pro Kačenku a Šimona a dále sportování na různých stanovištích.

Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Tým OS ČČK Písek 

 

Květen 2024: Regionální soutěž Mladých zdravotníků 2024 

Český červený kříž PísekDne 27. 5. 2024 proběhla Regionální soutěž Mladých zdravotníků v Lipně nad Vltavou, kterou v letošním roce pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Český Krumlov. Vítězná družstva ze Základní školy Cesta Písek, se umístili v kategorii I. stupně na krásném 3. místě a v kategorii II. stupně na 2. místě. Moc děkujeme žákům za reprezentaci a paní učitelce Michaele Homolové za vedení kroužku první pomoci. Bez správných učitelů by se tyto soutěže nemohli vůbec pořádat!

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Tým OS ČČK Písek

 

Květen 2024: Akce s ČČK

Český červený kříž PísekV průběhu měsíce května jsme se účastnili společně s Dobrovolnými hasiči města Písek mnoha akcí. Zdravotnické dozory: Pivoňův Běh 2024 a 2. Písecký charitativní sraz amerických sportovních vozů. Ukázky první pomoci u klientů z Denní a týdenní stacionář a chráněné bydlení Duha Písek.    

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Tým OS ČČK Písek

 

Květen 2024: Soutěž mladých zdravotníků 

Český červený kříž PísekČeský červený kříž a Hasičský záchranný sbor pořádali opět oblastní kolo soutěže Mladý zdravotník a Mladý záchranář

Ve středu 15. května se konalo oblastní kolo soutěže Mladých zdravotníků, které pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Písek. Jedná se o soutěž určenou pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které jsou rozděleni do dvou věkových kategoriích I. a II. stupeň. Soutěžními disciplínami bylo poskytování první pomoci, ošetřování reálně namaskovaných poranění, komunikace s pacientem, práce v týmu, obvazová technika a transport poraněných.

Letos se soutěže zúčastnilo celkem 19 družstev ze ZŠ celého z píseckého regionu. Děti opět dokázaly své skvělé znalosti jak po stránce praktických dovedností, tak po stránce teoretických znalostí.

V letošním roce se vítězem na prvním i druhém stupni stala ZŠ Cesta. Vítězná družstva postupují do krajského kola, které je v letošním roce realizováno na OS ČČK Český Krumlov a to 27. 5. 2024.

Současně s oblastní soutěží Mladých zdravotníků proběhlo i oblastní kolo soutěže Mladý záchranář – DOKAŽ, ŽE UMÍŠ pořádané územním odborem Písek Hasičského záchranného sboru JHC. Všechna družstva se utkala v šesti disciplínách, kde prokazovala svoji znalost z požárních ochrany, ochrany obyvatelstva a topografie, ale zároveň i šikovnost v dovednostních disciplínách, jako jsou hod granátem nebo stříkání na terč džberovou stříkačkou. Nejlepší tři družstva obou kategorií obdržela věcné ceny. Vítězem mladší kategorie se stala ZŠ Cesta a ze starší kategorie ZŠ J. Husa A.

Zároveň proběhlo i vyhlášení kategorie Všestranný mladý záchranář okresu Písek 2024, kde se prolínaly výsledky obou soutěží. Absolutním vítězem se stala v mladší kategorii ZŠ Cesta a ve starší kategorii ZŠ J. Husa A. Vítězné týmy převzaly poháry z rukou JUDr. Ing. Michala Čapka, starosty města Písek, které věnovalo poháry do této soutěže.

Velké poděkování patří nejen pedagogům, kteří se věnují zájmové činnosti na školách, ale poděkování patří i dobrovolným hasičům Města Písek, příslušníkům Hasičského záchranného sboru JHC, dobrovolníkům, členům ČČK a žákům se SZŠ Písek, protože bez jejich pomoci by tato soutěž nemohla být realizována.

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Tým OS ČČK Písek 

 

Květen 2024: 105 let ČČK

Český červený kříž PísekČeský červený kříž oslavil 105. výročí

V pondělí 6. 5. 2024, byl připraven program, pro spolupracovníky i širokou veřejnost, v Písecké Divadelce. Večerem hosty provázel Lukáš Nebes, který je členem zdejšího spolku ČČK od roku 1999 a od roku 2003 spolupracuje jako instruktor první pomoci. Na akci byla přítomna také ředitelka OS ČČK Mgr. Petra Vítková a garant zdravotní péče Mgr. Judita Soukupová Maříková. 105. výročí se účastnil vážený host, senátor MUDr. Tomáš Fiala a starosta města Písek JUDr. Michal Čapek. 

V rámci programu byl připraven workshop poskytování první pomoci, diskuze s hosty a přímý přenos živého vysílání Českého červeného kříže k 105. výročí jeho založení. Jak připomněl pan senátor Fiala, první prezidentkou Československého červeného kříže, byla Alice Masaryková, dcera prezidenta první republiky. Svými znalostmi o historii celé mezinárodní organizace Červeného kříže, senátor všechny přítomné mile překvapil. Kromě výročí měla akce ještě jeden slavnostní důvod.

Tím bylo představení nového sanitního vozu ČČK Písek. Sanitní vůz je určen pro humanitární účely, posílí společnou preventivní činnost ČČK a městské jednotky dobrovolných hasičů, například při větších veřejných akcí. Chystá se též nová služba pro seniory a imobilní občany,  která pomůže například s cestou k lékaři, do lázní, či na výlet.  Starosta města, který společně s ředitelkou ČČK sanitní vůz pokřtil, popřál mnoho úspěšných preventivních akcí, ale zároveň vyslovil přání, aby nenastala katastrofa, kde by s jeho pomocí museli dobrovolníci největší humanitární organizace světa, zasahovat.

 
Děkujeme všem členům a dobrovolníkům Českého červeného kříže, kteří již 105 let nečekají, že pomůže někdo jiný. Společně pomáháme pomáhat. 

Český červený kříž Písek

Tým OS ČČK Písek

 

Duben - Květen 2024: Certifikovaný kurz ZZA

 Certifikovaný kurz ZZA

  • Chceš se naučit první pomoc do detailů?

  • Potřebuješ akreditovaný certifikát?

  • Chceš jezdit na různé akce a tábory jako zdravotník?

  • Nechceš jen papír, ale opravdové vědomosti a zkušenosti?

Český červený kříž Písek​​Zdravotník zotavovacích akcí (ZZA) je kurz certifikovaný a akreditovaný MŠMT (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy). 

Kurz tě opravňuje jezdit na hromadné akce, tábory, školy v přírodě a sportovní turnaje jako zdravotník.

Zažiješ 4 dny nabyté zážitky, modelovkami a vypjatými situacemi. Po tomhle kurzu už tě jen tak něco nepřekvapí.

Kurz je zakončen zkouškou. Platnost certifikátu je pro pedagogické pracovníky na dobu neurčitou. Doporučujeme si znalosti oprášit na kurzu každé 4 roky.

Pro všechny starší 15 let (certifikát pouze 18+ s ukončeným SŠ viz níže). Budoucí zdravotníky na táborech a jiných akcích. Pro kohokoli, kdo má zájem naučit se první pomoc do hloubky.

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Duben 2024: První pomoc u žáků 6. tříd na ZŠ J. Husa

Český červený kříž PísekDne 24. 4. jsme v rámci výuky první pomoci navštívili žáky 6. tříd na ZŠ J. Husa. 

 

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Duben 2024: Branný den v Dětském domově, MŠ ZŠ a Praktické škole Písek 

Český červený kříž PísekDnes jsme se účastnili branného dne v Dětském domově v Písku. Učili jsme děti poskytování první pomoci a bezpečnost při krizových situacích...

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

 Duben 2024: POKOS - Branné závody v Milevsku a v Písku 

Český červený kříž PísekJiž několikátým rokem se i Oblastní spolek Českého červeného kříže Písek účastní branných závodů, kde žáci 1. a 2. stupně základních škol soutěží i na stanovišti první pomoci a to 18. 4. v Milevsku a 23. 4. v Písku. 

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Duben 2024: Běhochod se psem

Český červený kříž PísekII. ročník Běhochodu se psem se opět vydařil. Celkově se účastnilo 72 lidí, 49 pejsků. Účastníci Běhochodu se sešli u hotelu OtavArena, kde se registrovali a následně také startovali. Trasa dlouhá 2,9 kilometru vedla podél řeky Otavy mezi lávkami u městského ostrova a Dagmar Šimkové.

Soutěž, která navázala na dlouholetou tradici v Čížové, v Písku pořádá oblastní spolek Českého červeného kříže spolu se Sborem dobrovolných hasičů města Písku.

Nejmladším účastníkem byla Beátka Hubáčková 3 roky a nejstarší účastník Marcela Uhrová 82 let. Výsledková listina viz níže.

Těšíme na příští rok!

Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Běhochod se psem 2024 – 1. kategorie do 40 cm

 

Jméno a příjmení

 

 

Jméno psa

 

Čas

 

Umístění

Simona K.

Bruno

15.06

1

Ema S.

Jim

17.16

2

Alena K.

Sofie

23.40

3

Ivana K.

Eliška

28.56

4

Irena K.

Attila

29.59

5

Julie K.

Nela

33.20

6

Petr B.

Erik

38.10

7

Marcela U.

Róza

40.29

8 (nejstarší účastník)

 

Běhochod se psem 2024 – 2. kategorie nad 40 cm

Pablo S.

Buddy

13.19

1

Jaroslav R.

Frou Frou

16.06

2

Eva V.

Max

17.29

3

Miroslava S.

Besinka

26.10

4

Lubor N.

Flíček

29.47

5

František H.

Cira

30.55

6

Josef Ř.

Matěj

31.38

7

 

Běhochod se psem 2024 – 3. kategorie SMEČKA

Otakar A. H.

Radim Š.

Genovefa

14.50

1

Sofie T.

Stanislav T.

Čiki

15.01

2

Linda R.

Ivan R.

Jessie

18.25

3

Helena Z.

Elena R.

Nela

18.36

4

Antonín K.

Ondřej K.

Tomáš K.

Sendy

19.36

5

Veronika S.

Anna S.

Berenika L.

Alvin

20.52

6

Jan K.

Jolana K.

Zurry a Visky

22.08

7

Hana Č.

Jan Č.

Ben a Čiko

23.45

8

Jana D.

Matyáš S.

Jessie

24.12

9

Sára R.

Tereza R.

Beáta R.

Tomáš H.

Jenna

26.08

10

 

(nejmladší účastník)

Helena K.

Kevin, Rozárka

26.30

11

Jitka Z.

Bára, Bea

27.10

12

Vendula M.

Martina O.

Nela, Fíbí

27.38

13

Zuzana V.

Patrik B.

Rous

28.57

14

Dana H.

Renata K.

Stela K.

Benjo

29.25

15

Jiří K.

Sára K.

Filip K.

Rebeka K.

Besinka, Ben

31.38

16

Petra V.

Ondřej T.

Aneta V.

Chop

32.50

17

Magda R.

Jakub R.

Vlasta B.

Matěj B.

Buddy

33.20

18

Iveta H.

Alex H.

Matouš S.

Tomáš Ř.

Eliška, Adéla

33.30

19

Jana L.

Ivana P.

Egon, Kasper

34.45

20

Hana P.

Marie K.

Bára B.

Kayla, Iris

43.11

21

 

 

 

 

Běhochod se psem 2024 – 4. kategorie Dog Trekking Sprint

Aneta V.

Aisha

10.57

1

Maracz C.

Kami

14.08

2

Jana H.

Katie

14.23

3

Kristýna M.

Trixy Peet

18.44

4

 

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Březen 2024: Akademie III. věku                                    

Akademie III. věku

06. 03. 2024    Historie píseckých kašen a vodovodů         přednáší Mgr. Bohumír Bernášek

13. 03. 2024    Všechno z kamene                                           přednáší Jiří Hladký

20. 03. 2024    Cesta napříč Severní Amerikou                    přednáší Mgr. Petra Vítková

27. 03. 2024    Práce lékařů bez hranic v Sierra Leone      přednáší MUDr. Dominik Hes

 

Český červený kříž Písek

  • Přednáška 6. 3. 2024 je od 14.30 hod.
  • Další přednášky od 14.00 hod. v zasedací místnosti OS ČČK Písek.
  • Zápisné pro účastníky je 80,00 Kč. 

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Březen 2024: Školení první pomoci 

Český červený kříž PísekJiž od února probíhají opět kurzy první pomoci pro zaměstnance a veřejné kurzy. Proto neváhejte zavolat ať Vám kurz zajistíme na míru. 

 

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Každopádně mám pro Vás zpětnou vazbu. V bývalém zaměstnání jsem absolvovala několikrát kurz první pomoci. A bylo to pro mě utrpení. To co proběhlo v sobotu v XXXXXX, nemělo vůbec nic společného s nudnými školeními z bývalé práce. Celá parta z Písku pojala školení zaživně, celou dobu panovala příjemná neformální atmosféra. Ve školení nechyběly osobní zkušenosti a různé zajímavosti. Ani na vteřinu jsme neztratili pozornost a hltali každé slovo Vašich instruktorů. A praktická část byla třešničkou na dortu. Nikdy bych nevěřila, že školení první pomoci může být zaživné. Ale vše je o lidech a vy paní ředitelko můžete být na svůj tým po právu hrdá. Ještě jednou Vám moc děkujeme za školení. Děkujeme za to, co děláte a hlavně jak to děláte. 

 

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Únor 2024: Divadelní představení a zpívání pro seniory DPS

Český červený kříž Písek13. mateřská škola v Písku si dne 21. 2. 2024 připravila pro naše seniory v Domě s pečovatelskou službou v Čechově ulici 454 Divadelní přestavení s písničkami. Mnohokrát děkujeme nejen dětem, ale hlavně učitelkám p. Jíchové a p. Tejmlové, které s dětmi toto představení nacvičily. Podle slov našich klientů, kterým se představení líbilo, měli radost hlavně z toho, že si na ně někdo vzpomene, protože mají často i své příbuzné a vnoučata daleko a dětská radost z hraní a zpívání jim udělá vždy velikou radost.

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek