☰ menu
×Aktuality a články Činnost 2022 Činnost 2021 Činnost 2020 Činnost 2019 V. - XII. Činnost 2019 I. - IV. Činnost 2018 Plán na rok 2022 Ke stažení Ke stažení Ke stažení Přihlášky Přihlášky Přihlášky Naše služby Domácí zdravotní péče Kurzy první pomoci Ošacovací středisko Půjčovna zdravotnických a jiných pomůcek Dárcovství krve JÓGA pro seniory Letní tábory Soutěže Mladých zdravotníků Připravujeme Připravujeme Akce na aktuální měsíc Pomáhejte s námi Pomáhejte s námi Místní skupina ČČK ZÁHOŘÍ Místní skupina ČČK Písek III. Místní skupiny VIII., IX., X. a Akademie III. věku Kontakt Kontakt Kontakt
 

„Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.“

Akce Místní skupiny ČČK Písek III.

Únor - Červen: Výcviky PRVNÍ POMOCI 

 Český červený kříž Písek  Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek  Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Při jednotlivých setkání si mladí zdravotníci vyzkoušeli ošetřit osobu v bezvědomí, dívku napadenou nožem, byla vyzkoušena asistence při autonehodě s dvěma zraněnými, učili se postup první pomoci při zástavě dechu, přivolání sanitky, stlačování hrudníku i umělé dýchání. Dále se zdravotníci seznámili s některými úrazy jako např. poranění hlavy, hrudníku či břicha. V rámci praktického nácviku si vyzkoušeli ošetřit člověka s těžkým poraněním předloktí, naučili se práci s obinadly a obvazy, dozvěděli se o pravidlech obvazování a vyzkoušeli si několik zásadních způsobů obvazů horní i dolní končetiny.

 

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Únor 2019: Založení místní skupiny 

V únoru 2019 vznikla nová Místní skupina ČČK Písek III., která se zejména věnuje výuce První pomoci a výcvikům dětí a mládeže ve městě Písek a okolí. Veškeré podrobnější informace o této místní skupině naleznete na webových stránkách: 

https://mladi-zachranari-pisek.webnode.cz/?fbclid=IwAR2QLmkz9MRhw2YiO-2Vwia7EvrXu0TwNpyQ-I1RtKtp-n8GNyr85w9Lmqc

Předseda: Filip Sobotka, Zdravotník

Student lékařské fakulty. První pomoci se věnuje od roku 2013. K dalším koníčkům patří plavání, badminton, hasiči a dobrovolnictví v FN Motol.

Jednatel: David Voříšek, Zdravotnický záchranář

Pracuje v nemocnici. První pomoci se věnuje od roku 2008

Pokladník: Alena Bublová

Revizoři: Nikola Samcová, Barbora Volfová 

 

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek