☰ menu
×Aktuality a články Činnost 2022 Činnost 2021 Činnost 2020 Činnost 2019 V. - XII. Činnost 2019 I. - IV. Činnost 2018 Plán na rok 2022 Ke stažení Ke stažení Ke stažení Přihlášky Přihlášky Přihlášky Naše služby Domácí zdravotní péče Kurzy první pomoci Ošacovací středisko Půjčovna zdravotnických a jiných pomůcek Dárcovství krve JÓGA pro seniory Letní tábory Soutěže Mladých zdravotníků Připravujeme Připravujeme Akce na aktuální měsíc Pomáhejte s námi Pomáhejte s námi Místní skupina ČČK ZÁHOŘÍ Místní skupina ČČK Písek III. Místní skupiny VIII., IX., X. a Akademie III. věku Kontakt Kontakt Kontakt
 

„Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.“

Akce Místních skupin ČČK Písek VIII., IX., X.

 Září 2020: Zájezd MS skupiny 

V září naše členky a členové z MS skupin ČČK Písek pořádali poznávací zájezd a to na Jízdárnu, která je největší v ČR a druhá po Vídeňské jízdárně ve střední Evropě. Jízdárna je třípodlažní objekt s pozoruhodným krovem. Dále se podívali na zámek Bor, který byl původně vodním hradem a svoji romantickou podobu získal rozsáhlou pozdě gotickou přestavbou na zámek. A poslední zastávka je čekala na Vodním hradě Švihov, což byla původně tvrz a v 15. století přestavěná na vodní hrad, který byl své době nedobytný. Dle slov našich aktivních členů, převážně seniorů a seniorek se zájezd vydařil, bylo krásné počasí a díky průvodci se všichni i hodně zasmáli.

Je veliká škoda, že ostatní zájezdy, Akademie III. věku a další akce byli z důvodů současné situace zrušeny. Doufáme, že tato nepříjemná „Covidová doba“ brzy skončí a opět budeme moci s našimi seniory plánovat nové akce.

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Listopad 2019: Muzikál EVITA 

Dne 8. 11. 2019 se 53 členů z píseckého Oblastního spolku Českého červeného kříže vydali na muzikál Evita do DK Metropole České Budějovice. Muzikál je podle životního příběhu Evy Marie Duarte de Perón, narozené 7. května 1919, která byla druhou manželkou argentinského prezidenta.

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Červen 2019: Výlet na Moravu

Dne 12. 6. se cca 50 členek a členů z Místních skupin VIII., IX., X. vydali na Moravu, kde navštívili renesanční zámek Náměšť na Oslavou a Velké Meziříčí, místa s bohatou historií, kde bylo možné vidět ojedinělé interiéry, knihovny, reprezentační sály s ucelenou expozicí tapiserií a jiné.

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Květen 2019: Zájezd s Akademií III. věku

Dne 15. května 2019 se senioři s Akademií III. věku vypravili na Zámek Kratochvíle a Zámek Dub a navštívili Kostel v Bavorově. Této akce se účastnilo 49 osob.

Český červený kříž Písek    Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

https://pisecky.denik.cz/zpravy_region/poradaji-poznavaci-zajezdy-pro-seniory-20190521.html

Mášková Marie, Akademie III. věku

 

Duben 2019: Poznávací zájezd 

Místní skupiny VIII., IX., X. Oblastního spolku Českého červeného kříže Písek a Akademie III. věku, každoročně pořádá pro seniory mnoho poznávacích zájezdů. V letošním roce již navštívili Kalvárie Čestice, Máchův včelín Krušlov, Kostel v Dobříši a Hoslovický mlýn. Součástí poznávacího zájezdu byla i přenáška od Ing. Josefa Pecky. Akce se účastnilo 57 osob. 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek     Český červený kříž Písek

Věra Kotšmídová, MS ČČK Písek