☰ menu
×Aktuality a články Aktualita a články Činnost 2023 Činnost 2022 Činnost 2021 Činnost 2020 Činnost 2019 V. - XII. Činnost 2019 I. - IV. Činnost 2018 Plán na rok 2024 Ke stažení Ke stažení Ke stažení Přihlášky Přihlášky Přihlášky Naše služby Domácí zdravotní péče Kurzy první pomoci Ošacovací středisko Půjčovna zdravotnických a jiných pomůcek Dárcovství krve JÓGA pro seniory Letní tábory Soutěže Mladých zdravotníků Připravujeme Připravujeme Akce na aktuální měsíc Pomáhejte s námi Pomáhejte s námi Pomáhejte s námi Kontakt Kontakt Kontakt
 

„Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.“

Rok 2021 Leden - Prosinec

Prosinec: Vánoční dárky

Český červený kříž PísekJiž třetím rokem si na nás opět vzpomněli ti, kterým senioři nejsou lhostejní. Paní Keřkové a celému jejímu týmu moc děkujeme. Naši klienti v DPS měli velikou radost.

 

 

Český červený kříž Písek Český červený kříž Písek  

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Prosinec: Základy moderního ošetřovatelství

Český červený kříž PísekPomozte nám stejně jako v předchozích vlnách!!!

Pokud vám také není lhostejná situace v nemocnicích a pobytových zařízení předejte se opět k nám!

 

I když je konec roku, stále probíhají kurzy ZMO, testujeme a školíme zaměstnance ve firmách v píseckém regionu.

 

Chcete se naučit pečovat o nemocné na lůžku?

Pojďte na náš kurz ZMO: Základy moderního ošetřovatelství. Za osm hodin Vás to naučíme, získáte oficiální certifikát. Praktické dovednosti uplatníte doma, v okolí, v nemocnici, v domovech apod.
Stačí se zaregistrovat do systému a vybrat si místo a čas kurzu. Podívejte se na mapku, kde všude školíme.

 

www.zvladnemeto.cervenykriz.eu

 

Dne 11. 12. a 18. 12. 2021 proběhl další kurz pro dobrovolníky, kteří rádi pomohou v nemocnicích nebo sociálních zařízeních. Všem moc děkujeme.

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Prosinec: Vánoční nadílka

Český červený kříž PísekDíky podpoře ČČK, Dáme jídlo a Coca-Cola budeme moci po 16. 12. udělat našim klientům v Domě s pečovatelskou službou radost a to malým dárkem v podobě čokoládových bonbónů a Coca-Coly. Děkujeme všem sponzorům a přejeme krásné Vánoce.

 

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

 Prosinec: Vánoční akce

Český červený kříž PísekV letošním roce jsme opět museli přistoupit k tomu, že nebudeme realizovat vánoční akce pro naše členy a seniory, kteří se každoročně účastní Vánočního setkávání, Mikulášské nadílky a Vánoční Akademii II. věku. Přesto na ně vzpomeneme alespoň malým dárkem, který si mohou v průběhu prosinci vyzvedávat na stálé službě v Domě s pečovatelskou službou v Čechově ulici 454.

 

Pro Akademii III. věku se jedná o kalendář a poukázku na koupi kytičky v Květince v Čechově ulici 454.

Pro členy ČČK nad 80 let a výše je připraven kalendář a lahev dobrého rumu.

Dárky je možné vyzvedávat v průběhu celého prosince 2021. 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Prosinec: Mikulášská nadílka

Český červený kříž PísekJelikož je nutné dodržovat zpřísněná protikoronavirová opatření. Musíme letos opět zrušit Mikulášskou nadílku pro klienty v Domě s pečovatelskou službou, Čechova 454. Mikulášskou nadílku rozdají naši zaměstnanci klientům OS ČČK Písek dne 6. 12. 2021.

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek  

 

Listopad: Bezpříspěvkové dárcovství krve

Český červený kříž PísekI když letošní rok opět nepřál žádným společenským akcím, ocenil Oblastní spolek Českého červeného kříže Písek více jak 100 dárců krve, kteří obdrželi bronzovou, stříbrnou, zlatou medaili a zlatý kříž za 10, 20, 40 a 80 odběrů. Kromě poukazu na dobrou večeři, získali drobné dárky, které Český červený kříž – Oblastní spolek Písek mohl věnovat díky dotaci Jihočeského kraje a sponzorům, kteří každoročně na tuto akci přispívají. V letošním roce byla také oceněna autorka projektu „Upíři ve škole“, Anna Vodsloňová, absolventka a učitelka na Střední zdravotnické škole v Písku. Její projekt má v současné již celorepublikový přesah, kdy díky propagačním videí a celorepublikové osvětě se zapojují studenti středních škol do darování krve, což nás těší, protože je stále velký nedostatek krve a potřebné množství krve se v posledních měsících zajišťuje s obtížemi a to i díky pandemii Covid-19. Důvody, proč chybí krev je hned několik, odkládání a posléze dohánění operací a často se stává, že dárci odběry odkládají kvůli očkování, izolaci nebo karanténě po setkání s nakaženým covidem.

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Listopad: Slavnostní večer pro Bezpříspěvkové dárce krve

Český červený kříž PísekZ důvodů stále nepříznivé aktuální situaci jsme byli nuceni zrušit slavnostní večer věnovaný Bezpříspěvkovým dárcům krve dne 25. 11. 2021.

Všem dárcům byla zaslána poukázka na oběd/večeři v OtavArena Písek (Burketova 303, Písek).

Poukázku mohou využít do 30. 6. 2022 a drobný dárek a medaili si mohou dárci vyzvednout na úřadě OS ČČK Písek (Čechova 454/11, Písek – Dům s pečovatelskou službou) do 31. 1. 2022.  

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Listopad: Kurz ZZA

Český červený kříž PísekV listopadu probíhá zdravotnický kurz ZZA, kterého se účastní sice omezený počet osob, ale i tak jsme rádi, že jej můžeme zrealizovat.

Zdravotník zotavovacích akcí (41 hodin)

ČČK má na výuku zdravotníků zotavovacích akcí akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Absolventi tohoto kurzu jsou podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, oprávněni vykonávat zdravotníky na zotavovacích a podobných akcích a školách v přírodě.

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Říjen: Úmrtí dlouholeté členky ČČK

S politováním oznamujeme, že dne 18. 10. 2021 zemřela dlouholetá členka ČČK a emeritní ředitelka paní Hana Komínková, která by se v letošním roce dožila 71 let. Za práci, kterou v této humanitární organizaci odvedla, jí patří velké poděkování a naše úcta.

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Říjen: Slavnostní předávání automobilu

 Oblastní spolek Českého červeného kříže získal zdarma nový automobil

Nový pětimístný automobil Dacia Dokker dostal Oblastní spolek Českého červeného kříže díky sponzorům do užívání na čtyři roky za symbolické nájemné 1 koruna ročně. Tento sociální automobil bude sloužit zejména pro humanitární účely, převoz kompenzačních pomůcek a zdravotnického materiálu. Po čtyřech letech může oblastní spolek auto agentuře Kompakt vrátit nebo jej za zůstatkovou cenu koupit. Dle slov zástupců firmy Kompakt spol. s r.o. z Českomoravské reklamní agentury  je také možné po skončení nájmu vyměnit ojetý vůz za další novou dodávku.

Na tento projekt přispěli zejména písecké firmy, čehož si velice vážíme. Protože dobré věci spojují, tudíž doufáme, že auto bude sloužit a pomáhat k věcem potřebným a užitečným.

Sponzorům, kteří přišli na slavnostní předání nového automobilu, poděkoval také místostarosta Ing. Petr Hladík, který nejen Oblastnímu spolku, ale i firmám popřál mnoho pracovních úspěchů v jejich činnosti.

Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Září: Akademie III. věku

Český červený kříž PísekDalší důležitou akcí v září je pořádání přednáškového pásma pro Akademii III. věku, kde se senioři seznamují s Nemocemi pohybového ústrojí, Chirurgií v rozvojových zemích a posledním přednáška je věnována literárně historickému pásmu o Vlastě Kálalové DI LOTTI, Doktorka z domu Trubačů a to ve dnech 15. 9., 22. 9. a 30. 9. 2021. v odpoledních hodinách. 

Z důvodů aktuální situace je omezen počet míst a je nutné doložit O-T-N (ukončené očkování, test, prodělání onemocnění v ochranné lhůtě 180 dní), s sebou respirátor. 

 

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Září: Zážitková pedagogika na adaptčních kurzech 

Český červený kříž PísekV září jsme se podíleli s našimi členy ČČK a Dobrovolnými hasiči města Písek na dvou akcích, které byli součástí adaptačních kurzů (Gymnázium Písek, SZŠ Písek), kde jsme simulovali mimořádné situace. Zážitková pedagogika je součástí našich školení a my doufáme, že se akce novým studentům na daných školách líbila a napomohli jsme tak se lépe adaptovat v novém prostředí, kde je spousta nových přátel a úžasných učitelů.

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Srpen: LETNÍ KEMP OS ČČK Písek 

Český červený kříž PísekTřetí týden v srpnu proběhl za podpory OS ČČK Prachatice a za pomoci Dobrovolných hasičů města Písek LETNÍ KEMP Mladých zdravotníků, který byl díky dotaci z MŠMT zcela zdarma.

Děti měli možnost se naučit základy první pomoci, poznat nové kamarády, zahrát si mnoho zábavných her, vyjít do přírody, navštívit Laser Game Club, naučit se první pomoc v bazénu a získat nové informace ohledně transportu zraněných a zjistit, co všechno musí umět IZS.

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek  

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

 

Děkuji všem členkám z Místní skupiny III. a Lukáši Nebesovi za pomoc při realizaci LETNÍHO KEMPU.

 

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Červenec: Tisková zpráva Českého červeného kříže z 21. 7. 2021 

Český červený kříž PísekTORNÁDO: PROJEKT ČČK OBNOVA BYDLENÍ ROZŠÍREN O PŘÍSPĚVEK NA OPRAVU STŘECH A NA POSUDKY
Začátkem července jsme zahájili projekt Obnova bydlení v rámci následné pomoci postiženým tornádem, které zasáhlo koncem června jih Moravy.
První fázi byl podprojekt „Demolice“ neboli příspěvek 250.000 Kč každému, jehož obydlí bylo odsouzeno k odstranění. Na tento podprojekt jsme z Fondu humanity ČČK, kam lidé posílali své příspěvky, uvolnili 50.000.000 Kč.
Nyní zahajujeme podprojekt „Střecha“, jehož cílem je přispět na opravy střech těm, jejichž střechy byly tornádem zničeny nebo vážně poškozeny. Na tento účel uvolňujeme 36.000.000 Kč, na jednu střechu tak vychází příspěvek 45.000 Kč. Uzávěrka žádostí je 31.8.2021 a nebude-li vyčleněná částka vyčerpána, výši příspěvku lidem zpětně navýšíme. Příspěvek mohou čerpat lidé bydlící v dané obci, a to jen na domy, ne na hospodářská stavení.
Informace o tom, jak požádat o pomoc v rámci projektu ČČK Obnova bydlení, jsou k dispozici na: www.cervenykriz.eu/pomoc-tornado . Žádosti již přijímáme.
Dalším podprojektem je „Posudek“, který zahrnuje výplatu 5.000 Kč každé postižené domácnosti na náklady typu posudku výše škody pro čerpání státní dotace pro poškozené. Příspěvky budeme vyplácet v hotovostí přímo v obcích. Výplaty zahájíme v nejbližších dnech, místo výplaty, datum a čas bude vždy v dané obci předem oznámen. Na tento podprojekt počítáme s 8.000.000 Kč.
Český červený kříž děkuje všem, kteří na pomoc postiženým tornádem přispěli nebo ještě přispějí – sbírkový účet ČČK: 333999/2700 v.s. 2101.


Doc. Dr. Marek Jukl, prezident ČČK

Dr. Josef Konečný, ředitel Úřadu ČČK

 

Červenec 2021: Moderní metody hojení ran u pacientů ADP

Český červený kříž PísekDne 14. 7. v odpoledních hodinách proběhl v OS ČČK Písek seminář – MODERNÍ METODY HOJENÍ RAN, kterého se účastnily naše zdravotní sestry z Agentury domácí zdravotní péče.

 

 

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Červenec 2021: Pomoc na Moravu

Český červený kříž PísekDne 12. a 13. 7. 2021 vyjela skupina Dobrovolných hasičů města Písek a členové ČČK na pomoc na Moravu, kde se stále odklízejí následky ničivého tornáda. Kdyspozici byl zapůjčen i nový automobil Toyota Proace City, které slouží i pro humanitární účely OS ČČK Písek. Děkujeme za dobře odvedenou práci! 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Červenec 2021: Den dětí ČÍŽOVÁ 

Dne 3. 7. 2021 se od 14.00 hod. konal DĚTSKÝ DEN v Čížové, kde nemohl chybět ani stan ČČK a to již po druhé. Děti se zde pomocí her učili první pomoc. Za nasbírané body poté mohli získat mnoho cen nebo se nechat například namaskovat našimi profesionálními maskéry. Stanovištěm prošlo více jak 50 účastníků. Děkuji děvčatům z MS ČČK III. za pomoc. 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Červen 2021: Projektový den první pomoci 

 Český červený kříž PísekDne 16. 6. 2021 proběhl projektový den první pomoci, kterého se účastnili děti z 1. stupně ZŠ Albrechtice nad Vltavou.

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Květen 2021: Kurz ZMO

Český červený kříž PísekV sobotu dne 22. 5. 2021 proběhl další z kurzů ZMO. Tentokrát nebyl zaměřen na dobrovolníky do nemocnic a sociálních zaměření, avšak na péči o osoby blízké.

Děkujeme všem účastníkům za empatii a touhu pomáhat.

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Květen 2021: Mezinárodní den sester a ošetřovatelství

Český červený kříž PísekMezinárodní den sester a ošetřovatelství se na celém světě slaví 12. května a je dnem poděkování těm, kteří odvádí náročnou a kvalitní práci a současně dovedou dát lásku druhým. Společně připomínáme veliké dílo zakladatelky ošetřovatelství Florence Nightingale. Po celém světě se tento den slaví již od 70. let 20. století, Česká republika si jej připomíná až do druhé poloviny 90. let.

Jméno Angličanky Florence Nightingale bezesporu znají všechny zdravotní sestry. Jejími zásadami byla čistota a lidskost. Právě na den jejího narození připadá tento významný den. Mezinárodní den sester a ošetřovatelství se na celém světě slaví 12. května a je dnem poděkování těm, kteří odvádí náročnou a kvalitní práci a současně dovedou dát lásku druhým. Společně připomínáme veliké dílo zakladatelky ošetřovatelství Florence Nightingale. Po celém světě se tento den slaví již od 70. let 20. století, Česká republika si jej připomíná až do druhé poloviny 90. let.

 

Jméno Angličanky Florence Nightingale bezesporu znají všechny zdravotní sestry. Jejími zásadami byla čistota a lidskost. Právě na den jejího narození připadá tento významný den.

 

Český červený kříž Písek

Děkujeme takto všem našim zaměstnancům, kteří se denně starají o naše klienty/pacienty!!!

 

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Květen 2021: Kurzy pro veřejnost a testování ve firmách

Péče o nemocného v domácím prostředí

 

Staráte se doma o nemocného? Nevíte si rady? Potřebujete pomoci nebo poradit? Dozvědět se novinky?

 

Český červený kříž PísekPřihlaste se na kurz ZMO/Základy ošetřovatelské péče, který je zaměřen zejména prakticky a profesionální zdravotnický personál vám představí a ukáže, jak správně manipulovat s plně imobilním nebo jen částečně pohyblivým člověkem. Naučíme vás ošetřovatelské postupy, kterými je možné předcházet proleženinám i jiným problémům, které souvisí s náročnou péčí o nemocného člověka upoutaného na lůžko či nemocného v rekonvalescenci. Vyzkoušíte si techniky přesouvání a dopomoci mimo lůžko. Ukážeme si vhodné způsoby manipulace a zaměříme se na jednoduchá cvičení, které podpoří zlepšování fyzického stavu. Poradíme, jaké kompenzační pomůcky usnadní manipulaci, a zodpovíme vám mnoho otázek, které jsou spojené s péčí o nemocného.

Jsme organizace s 28 letou praxí v oblasti domácí zdravotní péče a jsme tu pro Vás.

 

Kurz se koná dne 22. 5. 2021 od 14.00 hod. a je zcela zdarma.

 

Přihlásit se můžete přes webové stránky www.cckpisek.cz  nebo telefonicky 776 628 337.

 

Český červený kříž Písek

 

Nadále pravidelně testujeme ve firmách. Týdně provedeme na 100 testování. 

 

 Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Duben 2021: Kurzy a testování ve firmách

Český červený kříž PísekDne 17. 4. 2021 proběhlo další školení ZMO. Přihlásit se můžete na telefonu: 776 628 337 nebo přes webové stránky: www.zvladnemeto.cervenykriz.eu, kurzy probíhají vždy v sobotu dle aktuálního obsazení.

 

Dále stále probíhá testování ve firmách a doufejme, že po ukončení nouzového stavu se opět brzy vrátíme ke školení první pomoci s praktickými ukázkami a maskováním.

Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Duben 2021: Děkujeme, že pomáháte!

Český červený kříž Písek 

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Březen 2021: Kurzy ZMO, testování a pomoc v nemocnících

Český červený kříž PísekStále probíhají sobotní kurzy ZMO, školíme online, testujeme ve firmách a jezdíme pomáhat do nemocnic na covidová oddělení.

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Březen 2021: Opravujeme, měníme a vylepšujeme 

Český červený kříž PísekV rámci celého roku se snažíme nejen na sobě pracovat, ale také chceme, aby nám tu bylo hezky.

 

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Březen 2021: Pomáháme, kde je potřeba

Český červený kříž PísekStále probíhají sobotní kurzy „POMÁHÁME PEČOVAT“, dále pomáháme firmám s testováním zaměstnanců, školíme první pomoc online a aktivně se zapojujeme do dobrovolné činnosti v nemocnicích na covid odděleních.

 

 

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

https://www.mesto-pisek.cz/vismo/youtube.asp?p1=32268

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek 

 

Únor - Březen 2021: Pomoc v nemocnicích na COVID odděleních

Český červený kříž PísekČeský červený kříž dále pomáhá v rámci projektu MT72 (mobilní týmy na 72 hodiny) doplňovat zdravotnické síly v boji s COVID-19 v Karlovarské krajské nemocnici. Zapojili se ČČK z celé republiky nevyjímaje ČČK z Jihočeského kraje. Od počátku aktivního nasazení (16. 2. 2021) jsme tak jako ČČK odsloužili přes 1630 hodin a nasadili přes 17 týmů z celé republiky a to ke dni 4. 3. 2021. Vzhledem k aktuální kritické situaci v dalších 10 nemocnicích rozšiřujeme další mobilní i koordinační síly pro další nasazení.

 

Velmi oceňujeme účinnou podporu a pomoc všech zúčastněných týmů a členů ČČK včetně logistické podpoře Hasičský záchranný sbor ČR.

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Únor 2021: Očkování proti COVID-19 v DPS

Český červený kříž PísekDne 25. 2. 2021 proběhlo očkování proti COVID-19 u klientů v DPS. V Čechově ulici 454 bylo za pomoci pracovníků nemocnice a zaměstnanců ČČK naočkováno na 50 klientů. Děkujeme Nemocnici Písek za pomoc!!! 

 

 

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Únor 2021: Kytičky pro klienty 

Český červený kříž PísekMockrát děkujeme paní Karle Tocauerové, která věnovala našim klientům v DPS v Čechově ulici 454 kytičky pro potěchu!!!

 

 

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek

 

Leden 2021: Kurz pro dobrovolníky - POMÁHÁME PEČOVAT

Český červený kříž PísekČČK pravidelně pořádá kurzy pro dobrovolný pomocný personál v lůžkových zdravotnických zařízeních.

Rozsah kurzu 8 hodin

Kurz je zaměřen na péči o nemocného na lůžku (hygienická péče, podpora pohyblivosti, manipulace s lůžkem, zásady podávání stravy a pitný režim, prevence proleženin a komunikace s pacientem.)

Cena: zdarma

Přihlásit se je možné emailem nebo telefonicky.

Český červený kříž Písek   Český červený kříž Písek

Více na: 

https://www.jcted.cz/cerveny-kriz-usporadal-v-pisku-kurz-pro-dobrovolniky/?fbclid=IwAR0FovuzihX3quX9iOn8eU6Q3oANHt2Xsv9CyDKpJ-tgXIB7Yhx-eGpnz68  

Mgr. Petra Vítková, OS ČČK Písek