☰ menu
×Aktuality a články Aktualita a články Činnost 2023 Činnost 2022 Činnost 2021 Činnost 2020 Činnost 2019 V. - XII. Činnost 2019 I. - IV. Činnost 2018 Plán na rok 2024 Ke stažení Ke stažení Ke stažení Přihlášky Přihlášky Přihlášky Naše služby Domácí zdravotní péče Kurzy první pomoci Ošacovací středisko Půjčovna zdravotnických a jiných pomůcek Dárcovství krve JÓGA pro seniory Letní tábory Soutěže Mladých zdravotníků Připravujeme Připravujeme Akce na aktuální měsíc Pomáhejte s námi Pomáhejte s námi Pomáhejte s námi Kontakt Kontakt Kontakt
 

„Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.“

Ošacovací středisko OS ČČK Písek

Ošacovací středisko OS ČČK Písek je nyní přestěhováno: 

Čechova 342 (za Platanem)

OTEVŘENO VŽDY: PO - ST 

 

Otevírací doba stálé prodejní burzy

Pondělí: 09.00 - 15.00 hod.

Středa:   09.00 - 15.00 hod.

Děkujeme všem dárcům, kteří si nepletou ošacovací středisko se sběrným dvorem a přinášejí věci, které nejsou roztrhané a špinavé. 

 

Český červený kříž Písek      Český červený kříž Písek

Český červený kříž Písek    

    Český červený kříž Písek    Český červený kříž Písek

V ošacovacím středisku poskytujeme na základě doporučení OSVZ MěÚ Písek sociálně slabším občanům oblečení, obuv, bytový textil a drobná zařízení domácnosti zcela zdarma. Ostatní občané si mohou zboží zakoupit za symbolické částky, které se většinou pohybují do 1 Kč do 100 Kč. Veškeré příspěvky slouží na nákup kompenzačních pomůcek a pomůcek pro výuku první pomoci. Rozhodně nelze říci, že je toto výdělečná činnost. Do našeho ošacovacího střediska získáváme oblečení také z několika nejmenovaných obchodů, zboží, které například má menší vadu, či už je posezonní. Nejvíce oblečení a bytového textilu však nosí sami občané z píseckého regionu, kteří si uvědomují, že je mnohem lepší nepotřebné věci věnovat ku prospěchu ostatních, než jej vyhodit.

Oblečení a obuv, které se nevyužije, dále zpracovává společnost DIMATEX CS. Ta věci přetřídí a poskytne opět charitativním organizacím, nebo jsou určeny k druhotnému využití např. jako čistící tkaniny. Tato společnost také spravuje veškeré kontejnery na Písecku, tedy i v přilehlých obcích, které jsou určeny pro sběr textilu a obuvi. Je však důležité zmínit, že nejen do prostor organizací, které takové věci přijímají, ale i do kontejnerů, by mělo jít oblečení a obuv nezašpiněné a upotřebitelné, už právě proto, že zaměstnanci a dobrovolníci toto oblečení třídí ručně a často se setkávají s tím, že zde nacházejí věci špinavé, plesnivé a někteří neukáznění lidé si tyto kontejnery pletou s odpadkovými koši.

Do kontejnerů, ale i na ošacovací střediska se doporučuje přinést oblečení v pytlích, čisté, složené a vytříděné, prostě darujeme takové oblečení a obuv (dámské pánské, dětské), které se dá ještě využít, zejména se jedná o bavlněná trika, mikiny, bundy, kalhoty, tenisky, čepice a další. Některé neziskové organizace upřednostňují nosit oblečení v krabicích, protože v pytlích jsou věci často zmačkané a snadněji se do nich hodí i to, co by tam nemělo být. Z hygienických důvodů nevyužíváme spodní prádlo.

Kontejnery na oblečení a obuv v Písku

 1. Sběrný dvůr Hradiště
 2. Sběrný dvůr u Václava
 3. Sběrný dvůr Logry
 4. Sběrný dvůr na Pěníku
 5. Sběrný dvůr Kompostárna
 6. Husovo náměstí
 7. Smrkovická ulice
 8. Tř. Přátelství
 9. Nádražní ulice
 10. Klostrmanova ulice
 11. Ulice Jaromíra Malého
 12. Ulice Dr. M. Horákové
 13. Budovatelská ulice
 14. Jablonského
 15. Dvořákova ulice
 16. Erbenova ulice
 17. Mírové náměstí
 18. Na rozhledně
 19. K Lipám
 20. Václavské náměstí

 

Ošacovací středisko je finančně podporováno z dotace města Písek na sociální účely. Poskytnutá dotace pro rok 2018 byla v celkové výši 38.000,00 Kč. Děkuje za podporu. 

Český červený kříž Písek

Mgr. Petra Vítková, Ú OS ČČK Písek